Tervis, Treening

Kuidas batuudi treeninguga kaalust alla võtta? – 4 min lugemist

Kuidas batuuditreeninguga kaalust alla võtta?

Kui soovid kaalust alla võtta, pead leidma endale sobivaima treeningu. Kui te pole kindel, milline see on, võib batuuditreening olla kõige tõhusam valik – see mitte ainult ei põleta palju kaloreid, vaid on ka muid tegureid.

Batuudid toovad meelde lapsepõlvemälestused hüppamisest ning sõprade ja naabritega lõbutsemisest. Ja kuna hüppamisel on inimkehale palju positiivset mõju, sealhulgas kaalulangus, muutub see treeninguna üha populaarsemaks. Kui soovite, et teie kaalulangus oleks võimalikult tõhus, jätkake lugemist.

Batuuditreeninguga kaalust alla võtta

Iga kaalulangetusprogramm keskendub kaloridefitsiidi tekitamisele, mis tähendab kalorite tarbimise kohandamist ja batuudil hüppamine pole erand.

Batuuditreening aitab kaalust alla võtta vaid siis, kui kulutad rohkem kaloreid kui tarbid. Selle saavutad valides õige treeningu intensiivsuse – lisaks tervislikule toitumisele – ning batuuti saad kasutada ka jõutreeninguteks.

Soovitused intensiivsuse tasemete ja batuuditreeningu sageduse kohta:

  • Kui soovite, et teie batuuditreening oleks võimalikult tõhus, hüppa nädalas 300 minutit. Saate selle nädala peale jagada mitmeks lühikeseks seansiks. Aga veenduge, et igaüks neist oleks vähemalt 10 minutit pikk. Regulaarselt ja järjepidevalt treenides saavutate kindlasti soovitud tulemused ja saate oma kehakaalu reguleerida.

 

  • Fitnessile ja kehakaalu langetamisele spetsialiseerunud spetsialistid soovitavad füüsilisi tegevusi, mis põletavad 30 minutiga 200–300 kalorit. Batuuditreeningul kulutavad naised 8,3 kalorit minutis ja mehed 11 kalorit minutis, mis tähendab, et batuut on väga hea treening kaalu langetamiseks.

 

  • Kuid batuuti saab kasutada ka enamaks kui lihtsalt hüppamiseks. Samuti saate teha suurepäraseid tegevusi lihastoonuse tõstmiseks ja kogu keha hõlmavaid jõuharjutusi. Nii ei kaota te mitte ainult kaalu, vaid ka kujundate oma keha.

Põletatud kalorid võrreldes teiste treeningutega

Õige kaalulangetustreeningu valimisel võrdleme tavaliselt põletatud kaloreid. Uuringute kohaselt põletab 68 kg kaaludes 30 minutit mõõdukat hüppamist 210 kalorit.

Kui kahtlete endiselt, kas saate batuuditreeninguga kaalust alla võtta, võite olla kindel, et batuut on kalorite põletamisel sama tõhus kui jooksmine või rattasõit. Kui jooksed 1600 m, kulutad 105 kalorit. Uuringute kohaselt võib 6,4 km/h jooksmine ja 22,5 km/h rattasõit põletada sama palju kaloreid kui batuuditreening.

Nagu teisedki füüsilised tegevused, tõstab batuuditreening teie südame löögisagedust ja suurendab teie hingamist, koormates samal ajal teie südant vähem. Seetõttu on batuut tegelikult 68% tõhusam kui jooksmine.

Batuuditreeningu muud eelised

Batuuditreening ei põleta ainult kaloreid. See mõjutab positiivselt meie tervist ja sellel on palju muid positiivseid eeliseid:

  • batuuditreening on lõbus, nii et motivatsiooni säilitamine on palju lihtsam kui muude monotoonsete tegevuste puhul;
  • ortopeedid nõustuvad, et hüppamisel on luudele ja liigestele positiivne mõju ning valu ja vigastuste tõenäosus on oluliselt väiksem;
  • hüppamine parandab üldist meeleolu ja annab energiat, nii et te ei pea muretsema, et sellest tüdinete;
  • hüppamine parandab teie üldist vormi, kuna treenite kogu keha.

Ohutu kaalulangus batuuditreeninguga

Batuuditreening on väga lihtne kaalulangetusprogramm, kui järgite batuudi ohutuseeskirju ja sporditreeningu põhimõtteid.

Batuudi ohutusreegleid järgides hoiad ära õnnetused ning sporditreeningu põhimõtteid järgides hoiad ära ebameeldivad vigastused. Nii et enne batuuditreeningu alustamist tehke kindlasti lihased ja liigesed soojaks, valige õige intensiivsuse tase ja ärge ülehinnake oma võimeid.

Allikas:  akrobat.com

PEREBATUUDID

AKRO_ORPR_R_01

SPORTBATUUDID

AKRO_PRCH_S_30

ÜLDKASUTATAVAD BATUUDID

_AKRO_GALL_R_17