Tervis, Toit

Avokaadod võivad muuta rasvade jaotumist kehas.

Illinoisi ülikooli teadlaste hiljutine uuring näitas, et naistel, kes söövad ühe avokaado päevas, vähenes teatud tüüpi kõhurasv.

Uuring

Uuringus vaadeldi 105 ülekaalulist ja rasvunud täiskasvanut. Nad osalesid juhuslikulise valikuga kontrolluuringus, mis pakkus osalejatele ühe toidukorra päevas 12 nädala jooksul.

Uuringu kohaselt on kõhupiirkonnas kahte tüüpi rasvu. Üks on otse naha all ja tuntud kui nahaalune rasv, teine ​​rasv asub sügavamal kõhus, ümbritsedes siseorganeid, mida nimetatakse vistseraalseks rasvaks. Uuringud on näidanud, et vistseraalse rasva suurenenud tase suurendas diabeedi riski.

Osalejad jagati kahte rühma. Ühele rühmale pakuti värsket avokaadot sisaldavat einet iga päev. Teisele rühmale pakuti sama sööki, kuid see ei sisaldanud avokaadot.

Enne uuringut ja selle lõpus mõõtsid teadlased osalejate kõhurasva ja glükoositaluvust, mis on diabeedi näitaja, et mõista, kuidas avokaadod mõjutavad kõhurasva.

Tulemused

Uuringu kohaselt vähenes naissoost osalejatel vistseraalne kõhurasv ja vähenes ka vistseraalse rasva ja nahaaluse rasva suhe, samas kui meessoost osalejatel ei nähtud muutust. Siiski ei nähtud ühelgi osalejal, olenemata soost, märgatavat glükoositaluvuse paranemist.

Kuigi uuringud on olnud väärtuslikud, võimaldades valgustada tõsiasja, et sugu mängib toitumissekkumise vastustes rolli, tuleb teha rohkem uuringuid, et mõista avokaado täielikku mõju keharasvale ja tervisele.

Võta sõnum koju

Suurepärane uudis, avokaado röstsai iga päev, terve päev! Ei, aga tõsiselt, võib-olla tasub oma dieeti lisada veel rohkem avokaadot. Kuigi see konkreetne uuring on toonud esile eelised naistele, ei tähenda see, et mehed peaksid sellest kõrvale hoidma. Arvatakse, et avokaadod on endiselt toitaineterikkad ja võivad isegi südamele ja kolesteroolile kasulikud olla, paranenud vereringe kiirendab naharakkude paranemist, mis väljendub naha ja sidekoe paranemises.

 

Allikas:  myprotein.com – Emily Wilcock

PEREBATUUDUD

AKRO_ORPR_R_01

SPORTBATUUDID

AKRO_PRCH_S_30

ÜLDKASUTATAVAD BATUUDID

_AKRO_GALL_R_17